به سایت آموزشی فرهنگی گزینه 2خوش آمدید

اطلاعیه و راهنمای ثبت‌نام در طرح «گام اول» ويژه دانش آموزان سال سوم دبيرستان ( داوطلبان کنکور ۹۱ ) -

چهار کارنامه بیشتر ازآزمون سراسری!

* فقط چند ساعت پس از آزمون‌های آزمایشی گزینه دو، می‌توانید کارنامه‌تان را از روی پایگاه اینترنتی ما   www.gozine2.ir بگیرید.

* دفترچه پاسخ‌های تشریحی و کلید سؤال‌ها را بلافاصله پس از آزمون و هنگام خروج دریافت می‌کنید.

* به جای یک کارنامه، 6 کارنامه دریافت می‌کنید؛ اول کارنامه‌ی مقدماتی، دوم کارنامه‌ی اصلی، سومین کارنامه، کارنامه‌ی تکمیلی است. کارنامه‌های مشاوره‌ای شماره‌ی 1 و 2 کارنامه‌های چهارم و پنجمی است که دریافت می‌کنید و از مرحله‌ی دوم آزمون‌ها به بعد کارنامه‌ی مقایسه‌ای را نیز به‌عنوان ششمین کارنامه دریافت خواهید کرد.
 

 6 کارنامه به جای یکی


گزینه‌ی دو به جای یک کارنامه، 6 کارنامه به شما می‌دهد!
 
 1. کارنامه‌ی مقدماتی

در این کارنامه نمرات خام خود را در هر درس مشاهده خواهید کرد. هم‌چنین می‌توانید وضعیت خود را در مقایسه با آزمون سراسری سال 89 در طرح تخمین رتبه (جدول شماره‌ی 7) ملاحظه کنید. این کارنامه را بعدازظهر روز آزمون دریافت خواهید کرد.
 
 2. کارنامه‌ی اصلی

این کارنامه، چیزی است شبیه همان که پس از آزمون سراسری از سازمان سنجش می‌گیرید، البته کمی کامل‌تر از آن. در این کارنامه، نمره خام، نمره تراز، رتبه در سهمیه، میانگین نفرات برتر و وضعیت درسی‌تان در هر درس، نمره کل و رتبه شما در کشور و در سهمیه و در زیرگروه‌های مختلف آزمایشی و در کل ارائه می‌شود. این اطلاعات دقیقاً مشابه کارنامه آزمون سراسری محاسبه می‌شوند.
پاسخ‌نامه کامل و تصحیح شده شما عیناً به دنبال همین کارنامه چاپ می‌شود تا بتوانید تحلیل دقیق‌تری از وضعیت علمی خود به دست آورید.
در این کارنامه، می‌توانید مقایسه‌ای از سطح علمی خود با داوطلبان آزمون‌ سراسری سال‌ 89 را ببینید. نمره کل و رتبه در سهمیه که در این کارنامه (جدول شماره‌ی 7) ارائه می‌شود، در واقع به این معناست که شما با همین نمره‌های خام، در آزمون‌های سراسری گذشته، چه نمره و رتبه‌ای می‌توانستید کسب کنید.
 
 3. کارنامه­ی تکمیلی

در این کارنامه، می‌توانید نقاط ضعف موضوعی خود را در هر درس ببینید. مشخصات سؤالی که پاسخ نادرست داده‌اید یا اصلاً پاسخ نداده‌اید، با عنوان کتاب و مبحث اصلی و موضوع فرعی به شما داده می‌شود تا به آن مبحث مراجعه کنید و نقاط ضعف خود را رفع کنید. به این ترتیب می‌توانید در برنامه‌ریزی‌های خود به نقاط ضعف‌تان توجه بیش‌تری کنید.
این کارنامه به خصوص پس از هر آزمون حسابی به کارتان می‌آید تا متوجه نقاط ضعف و قوت خود در درس‌های مختلف بشوید.
 
 4. کارنامه­ی مشاوره‌ای شماره‌ی 1 (تحلیل آموزشی)

در این کارنامه مشاوره‌های آموزشی و روان‌شناختی متناسب با وضعیت شما به‌صورت اختصاصی و انفرادی ارائه می‌گردد! این مشاوره‌ها وضعیت مطالعاتی و آزمون دادن شما را بهبود می‌بخشد.
 
5. کارنامه­ی مشاوره‌ای شماره‌ی 2

در این کارنامه به یک سؤال خیلی مهم شما پاسخ داده می‌شود. اگر در آزمون سراسری همین نمره‌ها را بیاوریم کجا قبول می‌شویم؟ در پاسخ به این سؤال در این کارنامه به شما می‌گوییم که داوطلبان آزمون سراسری سال 89 با همین نمرات در کجاها قبول شده‌اند.
 
6. کارنامه­ی مقایسه‌ای (روند تحصیلی)

از آزمون 2 به بعد می‌توانید وضعیت خود را در مقایسه با آزمون‌های قبلی همین طرح در این کارنامه مشاهده کنید.
 

 آزمون‌های ارزشیابی (با کارنامه) 


شما می‌توانید علاوه بر آن 4 آزمون آزمایشی که با حضور در حوزه آزمون می‌دهید، 8 آزمون آزمایشی هم به شکل غیر حضوری بدهید. این آزمون‌‌ها برای آن است که خودتان را در طول دوره مطالعاتی تابستانی‌تان ارزشیابی کنید.

پس از اجرای این آزمون‌ها می‌توانید پاسخ‌برگ اینترنتی مربوط به خود را بر روی پایگاه اینترنتی
www.gozine2.ir وارد نمایید و برای ما ارسال کنید و برای این آزمون هم کارنامه بگیرید! همه‌ی کارنامه‌های آزمون‌های حضوری را برای این آزمون‌ها هم دریافت خواهید کرد.
البته این کار را با کمک نمایندگی هم می‌توانید انجام دهید.

 زمان و منابع هر آزمون ارزشیابی  

ردیف
شماره آزمون
تاریخ
محدوده
1
آزمون ارزشیابی مرحله 1
تیرماه 90
حدود 50% درس‌های عمومی و اختصاصی سال های اول ودوم + 50% زبان 3
2
آزمون ارزشیابی مرحله 2
تیرماه 90
حدود 75% درس‌های عمومی و اختصاصی سال های اول ودوم + 75% زبان 3
3
آزمون ارزشیابی مرحله 3
تیرماه 90
کل درس‌های عمومی و اختصاصی سال اول ودوم دبیرستان +زبان 3
4
آزمون ارزشیابی مرحله 4
مردادماه 90
50% سال سوم دبیرستان
5
آزمون ارزشیابی مرحله 5
شهریورماه 90
کل سال سوم دبیرستان

* محدوده و تاریخ دقیق هر آزمون، به طور دقیق و مطابق محدوده مطالعه شده در برنامه مطالعاتی روزانه‌تان، در دفتر برنامه‌ریزی که به شما داده می‌شود، ذکر شده است.
 

مشاوره آموزشی و برنامه‌ریزی درسی

 
شما که بنا دارید تابستان امسال را با «گام اول» گزینه دو بگذرانید، حداقل 4 دفترچه مشاوره و برنامه‌ریزی گزینه‌ی مشاور نیز دریافت می‌کنید. این دفترچه‌ها، پس از هر یک از آزمون‌ها به شما داده می‌شود.

در بسته آموزشی- مشاوره‌ای تابستانی «گام اول» گزینه دو، خلاصه‌ای از درس‌های پایه در قالب نکته‌های مهم و تست‌های کلیدی که مورد نیاز شماست، به شما داده می‌شود.
در این دفترچه‌ها، این اطلاعات ارائه می‌شود:

1. برنامه‌ریزی درسی مطالعه روزانه که از روز شنبه 4 تیرماه 90 آغاز می‌شود و تا 25 شهریورماه 90 ادامه دارد. این برنامه، به شکلی انعطاف‌پذیر طراحی شده تا هر داوطلب بتواند متناسب با وضعیت فردی خود به بهترین شکل از آن استفاده کند.
2. مشاوره‌های آموزشی شامل تقویم‌های آموزشی کوتاه مدت، میان مدت و بلند مدت؛ و مطالب آموزشی مورد نیاز برای هر کنکوری مصمّم
3. مشاوره‌های روان‌شناختی برای موفقیت در آزمون سراسری و در هر مرحله دیگری از زندگی! 

پس از آزمون مرحله 4 (25 شهریورماه)، برنامه مطالعاتی پیشنهادی 5 هفته‌ای برای بازه زمانی شنبه 26 شهریورماه تا جمعه 29 مهرماه که زمان برگزاری آزمون آزمایشی مرحله 1 سال تحصیلی 91-90است، ارائه می‌شود.

جزوه‌های کمک آموزشی


این جزوه‌ها در 5 نوبت و مطابق جدول زیر به شما تحویل داده می شود تا مطابق برنامه ارائه شده در دفترچه مشاوره و برنامه‌ریزی، برای مرور درس‌های منبع در آزمون بعدی به کار شما بیاید.این جزوات نیز در دو بخش کاغذی (مکتوب) و اینترنتی ارائه خواهد شد.
به این ترتیب با مطالعه جزوه‌ها و تمرین کردن تست‌های آن‌ها، مهم‌ترین و کلیدی‌ترین نکات درس‌ها را مرور و یادآوری می‌کنید.

   محدوده‌ی جزوات کمک آموزشی


ردیف
زمان تحویل
محدوده (متناسب با گروه آزمایشی)
1
تا قبل ازجمعه 4تیرماه
50% درس‌های عمومی و اختصاصی سال های اول و دوم دبیرستان
2
آزمون 1
25%مابقی درس‌های عمومی و اختصاصی سال های اول ودوم دبیرستان
3
آزمون 2
 درس‌های عمومی و اختصاصی سال سوم دبیرستان

4

آزمون 3 تست های تکمیلی برای مرور و یادآوری پایه
5
آزمون 4
بخشی از درس‌های دوره ی پیش‌دانشگاهی

* تذکر خیلی مهم: بخش اول بسته‌ی آموزشی- مشاوره‌ای گام اول تا قبل از روز جمعه 3 تیرماه توسط نمایندگی‌های گزینه‌ی دو و در محل نمایندگی به شرکت‌کنندگان در طرح به آنان تحویل داده می‌شود.
+ نوشته شده در  چهارشنبه بیست و هشتم اردیبهشت ۱۳۹۰ساعت 8:11  توسط فرهاد راسخ  |